Susumu RG1005N-1581-C-T10
RG1005N-1581-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1581-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.58K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1581-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-1581-C-T10
QUANTITY
RG1005N-1581-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1581-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1581-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1581-C-T10
Related LinksRG1005N-1, RG1005N-1581-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1581-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-1581-C-T10
BOX ABS BLACK 7.07"L X 6.06"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
2MM SHROUDED BOARD MNT HDR 14 PO datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPDT datasheet.pdf