Susumu RG1005N-1622-C-T10
RG1005N-1622-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1622-C-T10
Brief Description
RES SMD 16.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1622-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-1622-C-T10
QUANTITY
RG1005N-1622-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1622-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1622-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1622-C-T10
Related LinksRG1005N-1, RG1005N-1622-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1622-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-1622-C-T10
IC CPU SUPERV 4K EE RST HI 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 63V 10% 2917 datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.760" 3MM 2LD datasheet.pdf
SAW FILTER RF 433.92MHZ SM3030-6 datasheet.pdf
SHEET COPPER FL 12.7X50.8MM 5/PK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf