Susumu RG1005N-1622-W-T1
RG1005N-1622-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1622-W-T1
Brief Description
RES SMD 16.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1622-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-1622-W-T1
QUANTITY
RG1005N-1622-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1622-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1622-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1622-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1622-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1622-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-1622-W-T1
CAP THIN FILM 6.4PF 10V 0201 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8UMAX datasheet.pdf
IC CTRLR INTEL VID 28TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 24A PQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V HCSL 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf