Susumu RG1005N-1651-B-T1
RG1005N-1651-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1651-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.65KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1651-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-1651-B-T1
QUANTITY
RG1005N-1651-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1651-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1651-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1651-B-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1651-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1651-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-1651-B-T1
CONN PLUG CPC 37POS STD SER 1 datasheet.pdf
BOARD TURRET TERM W/1503 6POS datasheet.pdf
IC SYNC BINARY COUNT 4BIT 16SOIC datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 12 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
RES 4.48K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG FLYBACK INV ISO TSOT23 datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PANEL SIDE 59X15X0.9" UNPNT 1/PR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A AXIAL datasheet.pdf