Susumu RG1005N-1742-B-T5
RG1005N-1742-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1742-B-T5
Brief Description
RES SMD 17.4KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1742-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-1742-B-T5
QUANTITY
RG1005N-1742-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1742-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1742-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1742-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1742-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1742-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-1742-B-T5
RES SMD 43 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RESET CIRCUIT 4.37V SOT23-3 datasheet.pdf
RES 45.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 256-TAP 14TSSOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 1500UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RAM HUSKIE#510K-07 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM SOD723 datasheet.pdf
IC SOC FPGA 588 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
IC ETHERNET SWITCH 3PORT 88VQFN datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 35 V datasheet.pdf