Susumu RG1005N-2100-D-T10
RG1005N-2100-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2100-D-T10
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2100-D-T10.pdf
Availability of RG1005N-2100-D-T10
QUANTITY
RG1005N-2100-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2100-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2100-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2100-D-T10
Related LinksRG1005N-2, RG1005N-2100-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2100-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-2100-D-T10
IC REG LDO ADJ 1.25A TO263-5 datasheet.pdf
CONN HOUSING PRELOADED 5POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHT/ORG 100' datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT datasheet.pdf
RELAY CONT 30A 2P/3P 208/240V datasheet.pdf