Susumu RG1005N-222-C-T10
RG1005N-222-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-222-C-T10
Brief Description
RES SMD 2.2KOHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-222-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-222-C-T10
QUANTITY
RG1005N-222-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-222-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-222-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-222-C-T10
Related LinksRG1005N-, RG1005N-222-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-222-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-222-C-T10
IC FLASH CONFIG 16M 20PLCC datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.2A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
DISPLAY DOT MATRX GRN 2.3" 5X8 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 14POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 6A SPDT SHRT RLLR LVR datasheet.pdf