Susumu RG1005N-223-C-T10
RG1005N-223-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-223-C-T10
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-223-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-223-C-T10
QUANTITY
RG1005N-223-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-223-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-223-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-223-C-T10
Related LinksRG1005N-, RG1005N-223-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-223-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-223-C-T10
FIXED IND 100UH 300MA 1.27 OHM datasheet.pdf
CABLE TIE EXT HVY WR BLK 28.3" datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 42POS STR datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 20-SSOP datasheet.pdf
12P MTA156 CONN ASSY 24AWG LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
EARTHING WASHER FOR .3S. - .3B. datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 6KV 500MA AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf