Susumu RG1005N-2261-C-T10
RG1005N-2261-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2261-C-T10
Brief Description
RES SMD 2.26K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2261-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-2261-C-T10
QUANTITY
RG1005N-2261-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2261-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2261-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2261-C-T10
Related LinksRG1005N-2, RG1005N-2261-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2261-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-2261-C-T10
EVAL BOARD CS5451A 6CH ADC datasheet.pdf
IC SMART CARD READER 3/5V 48VQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FPGA 125 I/O 160PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
FUSE STRIP HSB 40A ZN/SN 10K datasheet.pdf
METAL DBL INTERMEDIATE OUTLET BO datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 68K OHM 9SRT datasheet.pdf
GUIDE, WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 630VDC datasheet.pdf