Susumu RG1005N-2430-P-T1
RG1005N-2430-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2430-P-T1
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2430-P-T1.pdf
Availability of RG1005N-2430-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-2430-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2430-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2430-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2430-P-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-2430-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2430-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-2430-P-T1
LED 7-SEG DUAL CA RED RHDP .56" datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY 5.5X2.5MM M/M 2M SHLD datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR 5V LTC4219-12 datasheet.pdf
RES 178K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf