Susumu RG1005N-2430-W-T1
RG1005N-2430-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2430-W-T1
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2430-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-2430-W-T1
QUANTITY
RG1005N-2430-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2430-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2430-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2430-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-2430-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2430-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-2430-W-T1
SW SNAP SPDT PLNGR GOLD QC 250V datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.175W 0.05% AXIAL datasheet.pdf
IC MPU I960 33MHZ 132QFP datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 6-TDFN datasheet.pdf
LED PANEL NEON CLR LONG CTLINDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf