Susumu RG1005N-2552-W-T5
RG1005N-2552-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2552-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 25.5K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2552-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-2552-W-T5
QUANTITY
RG1005N-2552-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2552-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2552-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2552-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-2552-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2552-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-2552-W-T5
THERM NTC 33K OHM -+5% PROBE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MCU 8BIT 16KB FLASH 32-VFQFPN datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
250 TB SPR CLA 180D B datasheet.pdf
RES 5.49 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf