Susumu RG1005N-2671-C-T10
RG1005N-2671-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2671-C-T10
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2671-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-2671-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-2671-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2671-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2671-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2671-C-T10
Related LinksRG1005N-2, RG1005N-2671-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2671-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-2671-C-T10
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
RACK CABINET 69.87 X 24.06X25.5" datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 60A 10-POLARPAK datasheet.pdf
RES SMD 1.82 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 11.81"L X 5.91"W datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 120K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.51K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf