Susumu RG1005N-272-W-T5
RG1005N-272-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-272-W-T5
Brief Description
RES SMD 2.7KOHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-272-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-272-W-T5
QUANTITY
RG1005N-272-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-272-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-272-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-272-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-272-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-272-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-272-W-T5
RES SMD 6.8KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2K FLASH 16-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 200V 1A DO220AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf