Susumu RG1005N-273-W-T5
RG1005N-273-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-273-W-T5
Brief Description
RES SMD 27K OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-273-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-273-W-T5
QUANTITY
RG1005N-273-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-273-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-273-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-273-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-273-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-273-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-273-W-T5
IC 2400BPS MODEM CTRL 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 80VDC LEVER datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 10K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 30POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf
CONN HDR 59POS 0.200 T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1.5W DO213AB datasheet.pdf