Susumu RG1005N-2741-B-T5
RG1005N-2741-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2741-B-T5
Brief Description
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2741-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-2741-B-T5
QUANTITY
RG1005N-2741-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2741-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2741-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.74k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2741-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-2741-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2741-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-2741-B-T5
SIDAC MC 2CH 220/440V 400A TO220 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO41 datasheet.pdf
MODULE PIP 10A 2.2/5.5V 11SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 25-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.8 OHM 1% 10W datasheet.pdf
DIP CABLE 20POS datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES 250 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf