Susumu RG1005N-2802-C-T10
RG1005N-2802-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2802-C-T10
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 28K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2802-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-2802-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-2802-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2802-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2802-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2802-C-T10
Related LinksRG1005N-2, RG1005N-2802-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2802-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-2802-C-T10
Connector Header 9 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A SMB datasheet.pdf
CONN SPRING 26POS SNGL .217 PCB datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW ALF2 datasheet.pdf
RES 330 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
TV 61C 61#20 SKT PLUG datasheet.pdf
2500UF 50V 22.23X41.28 85C AXI datasheet.pdf