Susumu RG1005N-2802-W-T5
RG1005N-2802-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-2802-W-T5
Brief Description
RES SMD 28K OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-2802-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-2802-W-T5
QUANTITY
RG1005N-2802-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-2802-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-2802-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-2802-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-2802-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-2802-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-2802-W-T5
CONN RECEPT HOUSING 18POS 2.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 2.4A DPAK datasheet.pdf
TRIAC 600V 4A TO220AB datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPDT 16TSSOP datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 29POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
SIZE 16, SOCKET JUNCTION MODULE, datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CABLE SKT datasheet.pdf