Susumu RG1005N-3011-C-T10
RG1005N-3011-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3011-C-T10
Brief Description
RES SMD 3.01K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3011-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-3011-C-T10
QUANTITY
RG1005N-3011-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3011-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3011-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3011-C-T10
Related LinksRG1005N-3, RG1005N-3011-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3011-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-3011-C-T10
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
ADAPTER FOR 44-PLCC XCR3000XL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MT PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 13.3VC SMA datasheet.pdf
RES 160 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
14CKT MINI WIRE TRAP CONN datasheet.pdf
PTC THERMISTOR P 1215-A 120-A 62 datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 520MA 792 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 22POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
28 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf