Susumu RG1005N-3011-D-T10
RG1005N-3011-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3011-D-T10
Brief Description
RES SMD 3.01KOHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3011-D-T10.pdf
Availability of RG1005N-3011-D-T10
QUANTITY
RG1005N-3011-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3011-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3011-D-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3011-D-T10
Related LinksRG1005N-3, RG1005N-3011-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3011-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-3011-D-T10
RES SMD 5.1M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 7.68M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED LAMP 24V GRN FOR M2P INDICTR datasheet.pdf
RES SMD 1.05KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
POT 10K OHM 1.5W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 50MA PWRDI5 datasheet.pdf