Susumu RG1005N-3091-W-T5
RG1005N-3091-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3091-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.09K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3091-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-3091-W-T5
QUANTITY
RG1005N-3091-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3091-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3091-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3091-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-3091-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3091-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-3091-W-T5
BOARD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23-3 datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 10V AXIAL datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 220MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
1003-3 25'.CRD 15WATT HANDLAMP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.3266MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MICRO 51C S 6" YEL JACKS datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 20C SHLD 300V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN datasheet.pdf