Susumu RG1005N-3162-W-T5
RG1005N-3162-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3162-W-T5
Brief Description
RES SMD 31.6K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3162-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-3162-W-T5
QUANTITY
RG1005N-3162-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3162-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3162-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3162-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-3162-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3162-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-3162-W-T5
RES SMD 5.36 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 660MA 480 MOHM datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 66MHZ HT CONN datasheet.pdf