Susumu RG1005N-3242-C-T10
RG1005N-3242-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3242-C-T10
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3242-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-3242-C-T10
QUANTITY
RG1005N-3242-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3242-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3242-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3242-C-T10
Related LinksRG1005N-3, RG1005N-3242-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3242-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-3242-C-T10
POT 50K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
RES SMD 210KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 0.75W TH datasheet.pdf
.75" FR HOOK&LOOP BRDD SLVNG datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W +/-12V 0.3A SMT datasheet.pdf