Susumu RG1005N-332-C-T10
RG1005N-332-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-332-C-T10
Brief Description
RES SMD 3.3KOHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-332-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-332-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-332-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-332-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-332-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-332-C-T10
Related LinksRG1005N-, RG1005N-332-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-332-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-332-C-T10
FILTER LINE 4.7MH 1.0A TYPE 200 datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 7DDPAK datasheet.pdf
CAP CER 2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TXRX ESD 5V RS-485/422 14-SOIC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
8322-9 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 2-1/2X72" A VFN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T15 13.38" datasheet.pdf