Susumu RG1005N-3400-C-T10
RG1005N-3400-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3400-C-T10
Brief Description
RES SMD 340 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3400-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-3400-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-3400-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3400-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3400-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3400-C-T10
Related LinksRG1005N-3, RG1005N-3400-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3400-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-3400-C-T10
IC CLK BUFFER 1:4 800MHZ 24QFN datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 400MA 3 OHM TH datasheet.pdf