Susumu RG1005N-3482-W-T5
RG1005N-3482-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3482-W-T5
Brief Description
RES SMD 34.8K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3482-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-3482-W-T5
QUANTITY
RG1005N-3482-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3482-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3482-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3482-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-3482-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3482-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-3482-W-T5
JUMPER-H1503TR/A3049N/H1501TR 5" datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR20A/ AE20M / APK20 datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES MO 1W 1 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 24AWG .100 WHITE datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
D SUB ACCESSORY datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf