Susumu RG1005N-3572-B-T5
RG1005N-3572-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3572-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3572-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-3572-B-T5
QUANTITY
RG1005N-3572-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3572-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3572-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3572-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-3572-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3572-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-3572-B-T5
WRIST STRAP/FOOTWEAR TESTER CERT datasheet.pdf
IC BATTERY MON ADJ SOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 1.82KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SYNC SW-MODE BAT CHRGR 28VQFN datasheet.pdf
070 SRS MLC PLUG HSG. 3 POS. datasheet.pdf
VARISTOR 184V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
PANEL MOUNT INDICATOR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf