Susumu RG1005N-3651-B-T1
RG1005N-3651-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3651-B-T1
Brief Description
RES SMD 3.65KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3651-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-3651-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-3651-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3651-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3651-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3651-B-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-3651-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3651-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-3651-B-T1
DIODE SCHOTTKY 50V 30A DO203AA datasheet.pdf
BALANCER ASSY 3-6LB 6.6' datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100" STACKING datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT GOLD 68POS datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SSL RCPT 6POS 2MM SOLDER datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 24-26AWG GOLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf