Susumu RG1005N-3651-C-T10
RG1005N-3651-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3651-C-T10
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3651-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-3651-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-3651-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3651-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3651-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3651-C-T10
Related LinksRG1005N-3, RG1005N-3651-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3651-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-3651-C-T10
OUTPUT MODULE AC X4 20MA 15VDC datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 0.03A ML3-N2 datasheet.pdf
OSC VCXO 212.50MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
XLATOR DUAL 2BIT I2C 8-MICROPAK datasheet.pdf
CONN SOCKET P4S .4MM 16POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN SMC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T766 datasheet.pdf
IC REDRIVER SATA3 1CH 20TQFN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 30W datasheet.pdf