Susumu RG1005N-391-W-T5
RG1005N-391-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-391-W-T5
Brief Description
RES SMD 390 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-391-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-391-W-T5
QUANTITY
RG1005N-391-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-391-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-391-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-391-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-391-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-391-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-391-W-T5
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 5V 500W datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 5MM datasheet.pdf
IMPACT BP 3X16 GL SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15KHZ RRO 10TDFN datasheet.pdf
CAP MICA 51PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf