Susumu RG1005N-3921-W-T5
RG1005N-3921-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3921-W-T5
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3921-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-3921-W-T5
QUANTITY
RG1005N-3921-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3921-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3921-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3921-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-3921-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3921-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-3921-W-T5
CONN HEADER 2MM DUAL STR 26POS datasheet.pdf
LED VCSEL DOME LENS 850NM TO-46 datasheet.pdf
RES SMD 1.05 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 4.3A 1212-8 datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 1.09GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG 3000' datasheet.pdf
RES SMD 42.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 16POS datasheet.pdf