Susumu RG1005N-3922-W-T1
RG1005N-3922-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-3922-W-T1
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-3922-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-3922-W-T1
QUANTITY
RG1005N-3922-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-3922-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-3922-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-3922-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-3922-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-3922-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-3922-W-T1
SOCKET EXTERNAL TORX E7 1.00" datasheet.pdf
IC MODULATOR/DEMODULATOR 14-DIP datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 60V 2.9A 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 535MA 220 MOHM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.15W VESM datasheet.pdf
IC DGTL SWITCH ISO-CMOS 44PLCC datasheet.pdf
26500 55C 55#20 P BY PLUG WC datasheet.pdf
CAP 3.3 UF 20% 35 V datasheet.pdf