Susumu RG1005N-4220-W-T1
RG1005N-4220-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-4220-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-4220-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-4220-W-T1
QUANTITY
RG1005N-4220-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-4220-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-4220-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-4220-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-4220-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-4220-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-4220-W-T1
CARD GUIDE CPCI datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 190MA 2.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES SMD 38.3KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.25A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf