Susumu RG1005N-4422-C-T10
RG1005N-4422-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-4422-C-T10
Brief Description
RES SMD 44.2K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-4422-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-4422-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-4422-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-4422-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-4422-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-4422-C-T10
Related LinksRG1005N-4, RG1005N-4422-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-4422-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-4422-C-T10
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 11PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CAP CER 24PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
WIRE TO BOARD HOUSING 1.2MM TOP datasheet.pdf
LCD MOD TFT 12.1" XGA TRANSMISS datasheet.pdf