Susumu RG1005N-4531-C-T10
RG1005N-4531-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-4531-C-T10
Brief Description
RES SMD 4.53K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-4531-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-4531-C-T10
QUANTITY
RG1005N-4531-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-4531-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-4531-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-4531-C-T10
Related LinksRG1005N-4, RG1005N-4531-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-4531-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-4531-C-T10
IC SUPERVSRY CIRCUIT LP SOT-23-5 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 20W datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP 5V 30MA SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER 44PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC CLEAR 1/2"X72YD datasheet.pdf
ADAPTER TEST W/PINS 125MM WDK datasheet.pdf
IC DUAL STATIC SHFT REG 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 28A 2.3 MOHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf