Susumu RG1005N-4532-W-T5
RG1005N-4532-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-4532-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 45.3K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-4532-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-4532-W-T5
QUANTITY
RG1005N-4532-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-4532-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-4532-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-4532-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-4532-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-4532-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-4532-W-T5
INDUCTOR COMMON MODE 166UH SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG WHITE SHLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
ENVIRONMENTALLY SEALED LIMIT SW datasheet.pdf
RES 121K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
TERM HOOK TONGUE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 120A H2PAK-2 datasheet.pdf