Susumu RG1005N-4640-B-T1
RG1005N-4640-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-4640-B-T1
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-4640-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-4640-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-4640-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-4640-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-4640-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-4640-B-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-4640-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-4640-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-4640-B-T1
CONN ADAPT SMA PLUG - S.FL JACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 610NH 250MA 480 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 407MA 1.25 OHM datasheet.pdf
PATCH CABLE RJ45 PURPLE 25' datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 1GBIT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 12A datasheet.pdf