Susumu RG1005N-4640-B-T5
RG1005N-4640-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-4640-B-T5
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-4640-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-4640-B-T5
QUANTITY
RG1005N-4640-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-4640-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-4640-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-4640-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-4640-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-4640-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-4640-B-T5
RES SMD 18.7OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.4V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 1A PIN PLNGR 125V datasheet.pdf
RES 650 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED COOL WHT 6500K 1500MA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf