Susumu RG1005N-4750-B-T5
RG1005N-4750-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-4750-B-T5
Brief Description
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-4750-B-T5.pdf
Availability of RG1005N-4750-B-T5
QUANTITY
RG1005N-4750-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-4750-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-4750-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-4750-B-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-4750-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-4750-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-4750-B-T5
RES SMD 28 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KEYBOARD FULL SZ 104KEY PS/2 BLK datasheet.pdf
ARRAY MALE 200POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf
LED MOUNTING PAD NYLON 2.5MM datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
K8304AX TOOL KIT datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.001 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf