Susumu RG1005N-48R7-C-T10
RG1005N-48R7-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-48R7-C-T10
Brief Description
RES SMD 48.7OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-48R7-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-48R7-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-48R7-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-48R7-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-48R7-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-48R7-C-T10
Related LinksRG1005N-4, RG1005N-48R7-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-48R7-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-48R7-C-T10
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 26POS SCKT datasheet.pdf
IC ENCORE MCU 4K FLASH 20DIP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 10POS DUAL PCB datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
1500UF 25V 15X30MM 105C 10000H datasheet.pdf