Susumu RG1005N-48R7-W-T5
RG1005N-48R7-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-48R7-W-T5
Brief Description
RES SMD 48.7OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-48R7-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-48R7-W-T5
QUANTITY
RG1005N-48R7-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-48R7-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-48R7-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-48R7-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-48R7-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-48R7-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-48R7-W-T5
CONN RECEPT 12POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
IC DAC 3.3V V-OUT 10BIT 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 2WIRE 20-SSOP datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 32POS SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOT23 datasheet.pdf