Susumu RG1005N-4990-C-T10
RG1005N-4990-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-4990-C-T10
Brief Description
RES SMD 499 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-4990-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-4990-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-4990-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-4990-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-4990-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-4990-C-T10
Related LinksRG1005N-4, RG1005N-4990-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-4990-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-4990-C-T10
RES 24.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 5X2MM RECT T/H datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 480VAC datasheet.pdf
IC 3DRVR/5RCVR RS232 3V 28-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.625" (15.88mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC SMB datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 6POS datasheet.pdf
LED CBI 3MM BLUE DIFF .250 CL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SKT datasheet.pdf
MICRO 51C S 48" YEL FLOAT datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.1A 80.4 MOHM datasheet.pdf