Susumu RG1005N-512-B-T1
RG1005N-512-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-512-B-T1
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-512-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-512-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-512-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-512-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-512-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-512-B-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-512-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-512-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-512-B-T1
IC VREF SERIES 2.048V 8SOIC datasheet.pdf
IC MPU Z80 8MHZ 44QFP datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 30POS SGL END 6" datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 40MA 8SOIC datasheet.pdf
RES 77.7K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.5A 6TDFN datasheet.pdf