Susumu RG1005N-5360-C-T10
RG1005N-5360-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-5360-C-T10
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-5360-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-5360-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-5360-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-5360-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-5360-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-5360-C-T10
Related LinksRG1005N-5, RG1005N-5360-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-5360-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-5360-C-T10
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS .075 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 16MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 51C S 8" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf