Susumu RG1005N-5492-W-T1
RG1005N-5492-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-5492-W-T1
Brief Description
RES SMD 54.9K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-5492-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-5492-W-T1
QUANTITY
RG1005N-5492-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-5492-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-5492-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-5492-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-5492-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-5492-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-5492-W-T1
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADR 32POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
AM 60561-2 CABLE STOP datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/32 GRN 25X4' datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 102MM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
DC-DC 3W 2:1 INPUT DIP24 DUAL datasheet.pdf
GOLD PRIVACY FILTER LAPTOP 14.1" datasheet.pdf