Susumu RG1005N-5620-P-T1
RG1005N-5620-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-5620-P-T1
Brief Description
RES SMD 562 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-5620-P-T1.pdf
Availability of RG1005N-5620-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-5620-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-5620-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-5620-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-5620-P-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-5620-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-5620-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-5620-P-T1
CONN PLUG 14POS DIP .1X.3 15GOLD datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
ADAPTER TI MSP430F DIP40//QFP64 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 1:2 42WQFN datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf