Susumu RG1005N-5620-W-T1
RG1005N-5620-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-5620-W-T1
Brief Description
RES SMD 562 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-5620-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-5620-W-T1
QUANTITY
RG1005N-5620-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-5620-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-5620-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-5620-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-5620-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-5620-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-5620-W-T1
RES SMD 113K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.4A D2PAK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
FUSE AUTO 3A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 480MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BS II datasheet.pdf
CONN ARRAY MALE 300POS SMD datasheet.pdf