Susumu RG1005N-563-W-T1
RG1005N-563-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-563-W-T1
Brief Description
RES SMD 56K OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-563-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-563-W-T1
QUANTITY
RG1005N-563-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-563-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-563-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-563-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-563-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-563-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-563-W-T1
RND STANDOFF 6-32 PHENOLIC 3/4" datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 25POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN UNINSUL RECEPT 16-20AWG datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 54.5MA 16 OHM TH datasheet.pdf
RJI KABEL 4XAWG22/1 PCAN PUSHP datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V/SELECTABLE 10SIP datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
TERMINAL datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf