Susumu RG1005N-5760-C-T10
RG1005N-5760-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-5760-C-T10
Brief Description
RES SMD 576 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-5760-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-5760-C-T10
QUANTITY
RG1005N-5760-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-5760-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-5760-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-5760-C-T10
Related LinksRG1005N-5, RG1005N-5760-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-5760-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-5760-C-T10
OSC XO 50.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-TSOP datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LED MNT SELF RETAINING VERT RND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 2X11" A MED datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 13.8VOUT 50W datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 DSH datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
10UF 50V 6,3X7MM 85C 1500H datasheet.pdf