Susumu RG1005N-5761-B-T1
RG1005N-5761-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-5761-B-T1
Brief Description
RES SMD 5.76KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-5761-B-T1.pdf
Availability of RG1005N-5761-B-T1
QUANTITY
RG1005N-5761-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-5761-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-5761-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.76k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-5761-B-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-5761-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-5761-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-5761-B-T1
IC FLASH 512KBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 25A 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 47PF 3KV NP0 1825 datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 250V 60A CHASSIS datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 20 OHM 0404 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 12MSOP datasheet.pdf